Radioziņas

Tu kādu rītu pamosties sviedriem pārplūdis, ne no bailēm, nē, tas vienkārši ir organisma paziņojums, ka pēdējos gadus ir pārāk daudz lietots alkohols. Tu ieslēdz radio un dzirdi atkal par jaunām izpriecām. Amīši drusku bombardē kaut kur Eiropas vidū, laikam tāpēc, lai varētu nomēģināt visādus jaunus verķīšus. īpaši velnišķīgs izgudrojums ir nevis, lai nogalinātu, bet, lai nebūtu elektrības, kā pēc tam var klausīties rokenrolu? Vēl kaut kur Indijā notiekot karš starp atomvalstīm. Forši, varbūt beidzot ar vienu lielu uzliesmojumu beigsies tā vājprātīgā putra.

Atnāk priekšnieks, paziņo, ka no šodienas atkal kaut kas tur mainījies, cenas laikam, bet tev ir vienalga, tu domā, kā varētu atbilstoši sagaidīt Lielo Uzliesmojumu, Kas Sāksies Dienvidos. Vismaz, tev ir aizdomas, ka tā Kašmira (tā laikam sauca vienu Plānta dziesmu) ir kaut kur dienvidos.

Un tad jau atkal tu stāvi un gaidi pircējus, varbūt kāds no viņiem zinās padomu, bet diezin vai. Varētu uzpīpēt, bet tad process var izrādīties pārāk smieklīgs, un ilgstošs turklāt. Varbūt vajadzētu Lielo galu sagaidīt kopā ar kādu sievieti, bet tas atkal būtu pārāk banāli. Kaut gan blakus kādu meiteni vajadzētu, bet tādu, ar kuru var parunāt, bet kur lai tādu ķer. Tās gudrās jau apkārt nestaigā, brauc ar saviem smukajiem autiņiem un tu nemaz nezini, kas aiz tiem melnajiem stikliem ir.

Varbūt vajadzētu izdarīt kaut ko principiālu, piemēram, aiziet uz kino, sapirkt par pēdējo naudu popkornu, kokakolu, sēdēt un šņakarēt tās drazas, un tad uz ekrāna parādītos kāds traks krievu vai amerikāņu ģenerālis, nospiestu pogu, un tad pēkšņi tas pārvērstos par īstenību, bladāc un tukšs. Un ģenerālis jau noteikti būtu baltais - krievi citās krāsās nemēdz būt, bet amīši pārāk baidās aizvainot nēģerus, lai varētu atļauties traku melnu ģenerāli, tīrā diskriminācija, vairāk nekas.

Bet tas jau būtu pārāk skaisti, tu spried, neviens jau iepriekš nebrīdinās par to īsto brīdi, nelietības likumi līdz pat pēdējam, tu nevari pat izvēlēties, kur un kā sagaidīt bladāc. Kaut gan visa tā būšana ir tik šarmanta, ka varētu kaut uz poda sēdēt iks sekundē, vismaz būs laba grāmata rokā. Vai arī stāvi uz ielas, dod piesmēķēt garāmejošam netikuma biedram, pagriez nedaudz izbrīnītu seju attiecīgajā virzienā un nākošajā mirklī vairs nav nekā, un biedrs piesmēķē ne no tavas cigaretes, bet no Lielās Svelmes. Dūmu gan d÷eks laikam nepaspēs ievilkt. Bet tad tu saproti, ka hei! labai mūzikai gan vajadzētu skanēt tobrīd, bet kur lai to rauj ielas vidū?

Pienāk kaut kāds tips, pircējs viņš esot, tu viņam pārpratuma pēc prasi, ko lai pasāk tad, kad pienāks tas brīdis. Tips izrādās hipijs, sāk kaut ko muldēt par pļavām, puķēm, nu, tos viņu principus, lai iet ellē, tev vispār nav skaidrs, kā šādi relikti vēl saglabājušies. Būtu vismaz panks, tomēr drusku svaigāks. Kaut gan kājas smird viņiem visiem, te nekāda filozofija nelīdz, pat ne reliģija, kaut tu būtu vai pāvests, tikai dezodorants. Nu, bet tam jau atkal vajag naudu, kaut gan pāvestam droši vien skanošā pietiek.

Tad tev prātā iešaujas doma - O! ja tas varētu notikt lidojumā! Atrast kādu īsti augstu vietu, divdesmit-n-to stāvu, un da÷as sekundes pirms beigām lekt un tad izplēnēt gaisā kā salūts, forši. Bet ja gadās nokļūdīties, tad ir šļorkts un baigā šmuce, cilvēki vēl nodomās, ka tu kāds pašnāvnieks, nē, tas neder, tur vajag pārāk precīzu pulksteni un brī÷iem tu taŅu pat nezini, vai ir rīts, vai vakars.

Atvelkas policists pēc savas daļas, viss kārtībā, bet tavu jautājumu viņš nesaprot vis, nu, tu jau arī īpaši necerēji, saņem saprotošu smaidu, draudzīgu izlamāšanos, gudreļa nosaukumu un stāvi tālāk. Tu nodomā - jocīgi, vai tiešām nevienu neinteresē, kā sagaidīt beigas visam? Tā arī nosprāgs, neko neizdomājuši. Paši vainīgi.

Var atkal gadīties, ka tieši todien būs kaut kas nomisējies un tevi būs savākusi policija, tas gan būtu stulbi. Vienīgais prieks būtu noskatīties, kā policisti izplēn elles ugunīs, bet to jau laikam nevarēs paspēt. Nē, nē, apkārt tomēr vajadzētu būt simpātiskām sejām, policijas iecirknis nekādi nevar pretendēt uz vietu, kur tādas būtu bie÷i sastopamas.

Bet patiesībā tas būtu pārāk skaisti visu tā uzreiz izbeigt, gan jau vēl da÷i gadi nepatikšanu ir priekšā.

Un vispār, tagad tev jau ir jādodas mājās gulēt, varēs paklausīties nakts ziņas un rītdien radio arī vēl darbosies, cerams.